28.10.14

Mezipatra 2014

Okrem toho, že píšem trans* blog robím aj veľa iných vecí. Pracujem v kreatívnej agentúre Black&Biscuit, DJujem a spolupracujem na queer filmovom festivale Mezipatra, kde dramaturgicky a produkčne spoluvytváram doprovodný program - všetky parties, prednášky, debaty, výstavy atď.. viac info k doprovodnému programu tu.
A aby som nepísal stále len dlhé sloho-posty.) toto bude taký audio-vizuálny teaser na tohtoročné Mezipatra, ktoré začínajú v štvrtok 6.11. a ak sa nechystáte na zahajovací ceremoniál prídite aspoň na party do cafe Lucerna od 22.00 budem už tradične DJovať s Kristýnou (Urxins). A určite choďte na filmy, ktoré budú výborné. Premietame aj tri trans* filmy a to 52 Úterků - 52 Tuesdays, Jak kluk potkal holku - Boy Meets Girl a Něco se musí zlomit - Something Must Break. Viac k programu tu
Prípravy na festival vrcholia a to znamená že sme všetci okrem našich každodenných nefestivalových starostí vo volnom čase zahltení všetkými možnými povinnosťami súvisiacimi s festivalom. Napríklad okrem produkčných a programových riešení sme s Kristýnou minulý týždeň stihli nafotili promo fotky k Mezipatra merchu. Fotili sme s Mišou Čejkovou a myslím, že to vzhľadom na timing fotenia (s prvým ranným kafem) dopadlo celkom dobre.) Máme krásne tričká nesúce názov tohto ročnej témy - Dokud nás smrť nerozdělí a tradične tašky. 

On top of this trans* blog, I am involved in a number of other things as well: the Black&Biscuit Creative Studio, DJing, and the Mezipatra Queer Film Festival. As a script editor and producer, I collaborate on the festival’s off program – all the parties, lectures, debates, exhibitions etc. (see here for Mezipatra off program). This time, instead of a long story-type post, I want to present a kind of audiovisual teaser for this year’s Mezipatra, which starts on November 6. If you can’t make it to the opening ceremony, then make sure to show up at our party in Lucerna Café where Kristýna (aka Urxins) and I will be DJing. And go to some of the movies, they’re gonna be great. We’re screening three trans* films: 52 Tuesdays, Boy Meets Girl, and Something Must Break. 
Since Mezipatra is just at the height of preparations, we all are busy with all kinds of festival matters, on top of our everyday non-festival matters. For example, last week, Kristýna and I not only did various production and programming jobs but also teamed up with Michaela Čejková to shoot a series of promotional photos for festival swag. I think we did pretty well, considering we were just having our first morning coffee. We’ve got gorgeous t-shirts with this year’s theme, “Until Death Do Us Part”, plus the traditional bags. 


Prvá fotka pred kávou - viac na Mezipaternom webe a facebooku.
The first pic of us before having our coffee (see Mezipatra website and Facebook for more)

S Mezipatrami súvisí aj nedávne pozvanie do vysielania online rádia Street Culture a relácie Queer Noises. Boli sme pozvaní s Pavlom Bickom ako spoluorganizátori Mezipater predstaviť tohtoročný program plus ja som na záver vysielania hovoril niečo málo o tomto blogu. Vypočujte si podcast a my s Pavlom sme v štúdiu cca po 58. minúte.

In relation to Mezipatra, Pavel Bicek and I were recently interviewed by Queer Noises, a show on the StreetCulture Online Radio. We presented this year’s program and, towards the end of the show, I said a few words about this blog. Listen to the podcast here – Pavel and I are speaking from the 58th minute on.
6 komentářů:

 1. nice nice nice!

  / chtela bych se ucastnit, ach /

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vsak prid! mezipatra su v prahe 6-13.11. a potom pokracujeme v brne.

   Vymazat
  2. uuuuuuuuuuuh Brno mi zrovna vyjde!! yasssssssss <3

   Vymazat
  3. tak supers! skoda ze nie praha ale tak filmy su vsade tie iste.))

   Vymazat
 2. super su tie trika!
  dufam že tam bude ten film čo chcem!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. anooo.) ale je ich malo. budu vypredane podla mna tak v prvy den festivalu :D
   a jaky film?

   Vymazat