16.3.15

hard times & krásni ľudia, ktorých mám rád

Posledný týždeň bol dosť ťažký ale zároveň veľmi obohacujúci. Narazil som trochu na dno môjho aktivistického nadšenia, čo ma na druhej strane prinútilo z väčšieho odstupu vidieť situáciu objektívnejšie. 
Zistil som, že ani trpezlivé vysvetlovanie niekedy nedokáže inšpirovať druhého k zváženiu iného pohľadu na vec, akým je ten jeho vlastný. Neskutočne ma unavilo, čo všetko sa okolo toho článku v Respekte odohralo. Od pokusov vysvetliť redakcii, že textu chýba celý jeden rozmer témy, cez diskusie, ktoré článok a moja reakcia rozpútali, až po debaty o texte s mojou rodinou. Každopádne nie je to fail - na základe textu sa spustila diskusia, ktorá bola dlho potrebná. Jedná sa o debatu v rámci trans* komunity samotnej a verím, že je to len začiatok dialógu a nakročenie k spoločným cielom. Môj názor je jeden z mnohých a na potrebné zmeny v systéme potrebujeme jeden druhého.
Zároveň som počas týchto krušných dní stihol cez víkend lyžovať s otcom v Rakúsku - mám pekné alpské gýče na instagrame :). V Bratislave som bol na matrike a prešla mi konečne zmena mena  - takže som už oficiálne Damian Machaj, aj keď len vo forme prechodného mena. Navštívil som moju obľúbenú slovenskú organizáciu TransFúzia, kde som sa bol radiť o našich lokálnych podporných aktivitách pre trans* komunitu - áno naša rodiaca sa iniciatíva Trans*parent už skladá program na najbližší rok! 
Ďakujem im za support, povzbudivé slová a za fotošút <3 -> a skoro jarný deň v bratislavskej YMCA

Romi, Noel, Chris a Zoška
 Romi
 Noel a Ja
 Chris
Noel, Romi, Chris a Zoška2 komentáře:

 1. Romiho a Noel nabudúce odo mňa určite pozdravuj, možno si spomenú.
  Prajem vám veľa úspechov.
  Práve minule som sa rozčuľoval, že budem musieť vyhadzovať ďalších 200 eur za zmenu mena, a pritom iba v susednom Česku to majú buď zadarmo, alebo o veľmi veľa lacnejšie, taktiež ma to vytáča z pohľadu operácií, ktoré na Slovensku poisťovňa nepreplatí.
  Takto ani na staré kolená nebudem nikým.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cau Charlie, jasne ze si a budes niekym. Viem, ze niektore veci su neprijemne a mozno mas pocit, ze je to nekonecne, ale na druhej strane budes stale tym istym clovekom. Jeden papier ulahci zivot (to velmi) ale nezmeni teba. Aj ked to je super skvele mat to napisane a schvalene - je to ale fakt len formalita..
   A neutrale meno stoji docela dost, ak si menis oboje mena, ale stoji len polovicu, ak si zmenis len krstne a priponu u priezviska odstranuju zadarmo (100eur).

   Vymazat