24.5.15

Ahoj, mám sa fajn (plus kolísavý podvedomý stres level)

Tak konečne som sa dostal k updejtu môjho blogu. Mám trochu volnejší víkend, pretože ma čaká asi dosť ťažkých pár dní a chcel som úplne vypnúť. Takže jedlo, kino, vstávanie o desiatej a prechádzky.
Deje sa paralelne dosť veľa vecí naraz - s Trans*parentom sme zorganizovali pár úspešných akcií a je o nás stále viac počuť. Pre Queer Eye festival sme zorganizovali debatu na tému Rodičia a trans* deti. Do prahy prišla aj Ida s Tomášom, s ktorými som na blog točil videá TU a TU minulý rok. Mali sme na tú akciu skvelý ohlas a podrobný report nájdete TU. V stredu som prednášal v Paralelnom Polise o trans* naratíve - o spôsobe akým mainstreamová kinematografia opisuje trans* ľudí. Bol to skvelý večer, záznam z akcie čoskoro nazdielam. Btw vyvolal som konečne film tak to tu poprekladám fotkami z posledného mesiaca.

 Trans* naratív v Paralelnom Polise s Luciou Kajánkovou a Bárou Šichanovou
 Stromovka
 Venčíme Kutubiho
 #tbt koncert Against Me a Vegyho stage diving + Laura Jane Grace

Ohľadne môjho day jobu sa veci dali tiež do pohybu. S firmou sa rozrastáme a sťahujeme do nových priestorov (office budem mať asi 10 minút od domu, takže lepšie to byť nemôže :) ) Pripravujeme rôzne nové interaktívne produkty, ktoré vychádzajú z exponátov, ktoré sme robili pre múzea a science centrá minulý rok a ja som strašne zvedavý, ako to bude vyzerať, keď to bude všetko pokope. Asi by som sa o tom rozpísal aj viac, ale nemôžem lebo je to ešte polotajné :)). Okrem toho stále viac točím rôzne menšie videá pre Český Rozhlas a spoluvytváram vizuálnu identitu jedného celého súťažného programu pre mladých hudobných českých interpretov - Czeching, čo ma začína stále viac baviť.

novy office pri rieke - holešovice <3
Natáčame Czeching v ČRO

Boli sme s Kaa v Berline navštíviť Viktora a bol to super výlet. Bicykle, party, (opitý Viktor ruka hore:) slnko, vegan pizza a romantika na prvého mája. 
To je asi taký list rodičom - čaute, toto robím a mám sa dobre. Čo je samozrejme pravda, ale zároveň tak isto ako keď to tu píšem, tak aj počas celého obdobia posledných dní mám v hlave jednu vec, ktorá tak konštantne plynie v mojom podvedomí a občasne sa prihlási ako nával paniky, eufórie alebo úzkosti. Podľa mňa som aj preto nič konzistentné na blog dlho nenapísal, okrem tejto formálnej "Ahoj mám sa fajn" správy. Od zajtra budem asi týždeň v nemocnici. Čaká ma taký skoro obligátny (nie v zmysle povinný ale veľmi častý) a mnohokrát vytúžený zákrok u trans* mužov tzv. top surgery, alebo inak povedané plastická úprava hrudníka (keďže niektorí z nás bohužial pre pokoj duše musia nosiť na tele jazvy - ale ako povedal môj kamarát Adam - Jazvy sú pre bojovníkov). Viem, že som na to pripravený ale nerozmýšľam nad tým, preto o tom asi momentálne nič duchaplné nenapíšem. Aj keď viem, že o skúseností s týmto bodom mojej tranzície raz napíšem zmysuplnejší post, dnes to určite nebude. Idem si spraviť obed, pritúliť sa ku Kaa a pustit si telku - pôjde Poirot.

BRLN
 
Kaa BRLN
Ja BRLN u Viktora doma

1 komentář:

  1. Pekný víkend. Ako tak vidím, tak okrem mňa tu nestíha viacej blogerov pridávať na blog... ibaže každý má na to lepšiu "výhovorku" ako ja =D
    Prajem veľa šťastia v nemocnici a iba ticho závidím... ja som pred dvomi dňami začal brať (konečne!) hormóny, takže takéto serepetinky, ako je operácie, zatiaľ idú mimo mňa.

    OdpovědětVymazat